Haberler » Üniversitelerden

22.05.2017 / Haberler / Üniversitelerden
Hukuk-Ogrencisinden-Tip-Bulusu
İKBU'da Altınbaş Holding ve Keiretsu Forum Türkiye Melek Yatırımcı Ağı iş birliğinde, Altınbaş Holding ve Orge Elektrik sponsorluğunda düzenlenen "Benim Fikrim Benim İşim" yarışma finalinde en iyi iş fikri, hukuk fakültesi öğrencisi tarafından hazırlanan tıbbi buluş oldu. Buluş, jüriyi de katılımcıları de şaşırttı.
30.03.2017 / Haberler / Üniversitelerden
Selfie-Dis-Hekimi-Basvurularini-Artirdi
Prof. Sayınsu, son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılan selfie fotoğrafı çekimlerinin diş estetiğine talebi arttırdığını belirtti. Estetik gülüş isteyenlerde kadın hastaların sayısı daha fazla.

28.02.2017 / Haberler / Üniversitelerden
Kaza-Sonucu-Cikan-Disi-Soguk-Sute-Koyun
Prof. Nüket Sandallı: “Kaza sonucu çocuğunuzun ana dişleri yerinden fırlarsa, en geç 1 saat içinde, dişi soğuk sütün içine koyarak, diş hekimine gidilmeli. Bu şekilde diş yerine yeniden oturtularak kurtarılabilir.”

30.07.2016 / Haberler / Üniversitelerden
Amacimiz-Meslegine-Deger-Veren-Ogrenciler-Yetistirmek
Medipol Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Diş Protez Teknolojisi Bölümü Program Başkanı Doç. Dr. Hanefi Kurt, Medipol'ün çalışmalarını ve farklılıklarını anlattı.
23.05.2016 / Haberler / Üniversitelerden
Dis-Hekimliginde-Sterilizasyon-Sertifika-Programi-Duzenlendi
İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi, sterilizasyon sertifika programına ev sahipliği yaptı. Eğitim programında; diş hekimi, çalışanlar ve hastalar için hayati önem taşıyan merkezi sterilizasyon ve enfeksiyon kontrolü masaya yatırıldı.
15.02.2016 / Haberler / Üniversitelerden
BEU-Dis-Hekimligi-Kapasitesini-Artirdi
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulduğu günden itibaren kalite ve araç-gereç kapasitesini artırmaya devam ediyor. Merkez, hizmet kapasitesini son dört yılda iki katına çıkardı.
08.02.2016 / Haberler / Üniversitelerden
Dulgergil’den-Amalgam-Dolgu-Aciklamasi
Prof. Dr. Dülgergil son zamanlarda amalgam dolguyla ilgili çıkan olumsuz haberler ile ilgili konuştu.
22.12.2015 / Haberler / Üniversitelerden
Fakulteler-Tasiniyor
İstanbul’un en köklü fakültelerinden olan İ.Ü. İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri, dönüşüm kapsamında yenilenecek.

03.12.2015 / Haberler / Üniversitelerden
“Koruyucu-Dis-Sagligi-Programi”nda-Ikinci-Bolum
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Koruyucu Diş Sağlığı Programı” ikinci bölümü ile devam ediyor.
26.11.2015 / Haberler / Üniversitelerden
“Dis-Hekimim-Ayni-Ben”-Buyuyor
Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin, Prof. Dr. İnci Oktay danışmanlığında, 2012 yılında başlattığı ‘Diş Hekimim Aynı Ben’ adlı sosyal sorumluluk projesi büyüyor.
20.11.2015 / Haberler / Üniversitelerden
Cocuklara-Tiyatrolu-Dis-Sagligi-Egitimi
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun başlattığı "flor vernik" uygulaması kapsamında Kırıkkale Üniversitesi’nde 5 yaş ve üstü çocuklara tiyatro eşliğinde diş bakımı eğitimi başladı.
25.05.2015 / Haberler / Üniversitelerden
IKCU-Dis-Hekimligi-Fakultesi’nden-Dis-Sagligi-Icerikli-Toplumsal-Proje
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ilköğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerde oluşabilecek ‘diş çürüklerini’ önlemek amacıyla çalışma başlattı.

 

20.05.2015 / Haberler / Üniversitelerden
CU’den-“1-Geleneksel-Dise-Dis-Arastirma-Gunu”-Etkinligi-
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından “1. Geleneksel Dişe Diş Araştırma Günü” etkinliği ile öğrencilerin araştırma konuları sunuldu.

18.05.2015 / Haberler / Üniversitelerden
Dis-Hekimleri-Bicimsiz-Pozisyonda-Calisiyor
Ege Üniversitesi FTR Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Berrin Durmaz, “Diş Hekimlerinde Kas-İskelet Sorunları ve Önlenmesi” konulu konferansta diş hekimlerinin çalışma pozisyonlarının vücuda zararlarına değindi.

18.05.2015 / Haberler / Üniversitelerden
Uludag-Universitesi’ne-Dis-Hekimligi-Fakultesi
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay'dan, kaynak yetersizliği nedeniyle açılamayan Diş Hekimliği Fakültesi’nin faaliyete geçirilmesini istedi.
15.04.2015 / Haberler / Üniversitelerden
Yeni-Yuzyil-Universitesi’ne-Yeni-Fakulte-Binasi
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin hastane standartlarında hazırlanan Diş Hekimliği Fakültesi, Halıcıoğlu’nda eğitim ve hizmet vermeyi amaçlıyor.
09.04.2015 / Haberler / Üniversitelerden
Dis-Hekimi-Adaylari-Isaret-Dilini-Ogrenecek
Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Duran, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında işaret dilini seçmeli ders yapmak istediklerini söyledi.
10.03.2015 / Haberler / Üniversitelerden
Dis-Curugu-Bir-Hastalik
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Esra Uzer Çelik, “Florür Salan Restoratif Materyallerin Kullanımı” seminerinde detayları anlattı.
05.01.2015 / Haberler / Üniversitelerden
Curuk-Tedavisinde-Lazer-Yontemi
Türkiye'de yoğun olarak uygulanan tedavi hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, yabancı diş hekimlerinin lazer tedavisini Türkiye'de öğrendiklerine dikkat çekti.
24.09.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Turk-Bilim-Adamlari-Sentetik-Kemik-Tozu-Uretti
Çukurova Üniversitesi bilim adamları, laboratuvar ortamında sentetik kemik tozu üretti. Kemik ameliyatlarını kolaylaştıracak ürün ortopedi, beyin ve çene cerrahisi ile diş hekimliğinde kullanılacak.
28.08.2014 / Haberler / Üniversitelerden
KTO-Karatayda-Dis-Hekimligi-Fakultesi-Aciliyor
KTO Karatay Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri izin süreci Bakanlar Kurulu Kararı ile tamamlandı. Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında açılmasının planlandığı belirtildi.
11.07.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Istanbul-Universitesi-Dis-Hekimligi-163-Mezun-Verdi
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin 2013-2014 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni 07 Temmuz’da gerçekleştirildi.
23.06.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Protez-Vuruklarina-Son
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Bora Bağış, yemek yerken protezlerin yerinden çıkması, protez vurukları gibi sıkıntıların uygulanan birkaç basit yöntemle sona erdiğini kaydetti.
23.06.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Ondokuz-Mayis-Dis-Hekimligi-117-Mezun-Verdi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2013-2014 eğitim sezonunda 117 mezun verdi.
05.06.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Engelli-Hastalarin-Dis-Tedavisi-Sikintilari
Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sinan Tuzoğlu, engelli vatandaşların diş tedavilerini özel hastanelerde ücretsiz tedavi ettirebilmeleri gerektiğini söyledi.
04.06.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Ana-Sinifi-Ogretmenlerine-Agiz-ve-Dis-Sagligi-Egitimi
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Tuzla’da anaokulu ve ana sınıflarında eğitim alan çocuklara uygulanan ağız ve diş sağlığı projesi kapsamında görevli öğretmenlere eğitim verildi.
26.05.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Kanser-Tedavisi-Ekibinde-Dis-Hekimi-de-Olmali
Yrd. Doç. Dr. Elif Tarım Ertaş, baş ve boyun bölgesinde kanser nedeniyle tedavi gören hastaların sayısının her geçen gün arttığını, tedavi sürecinde kullanılan yöntemlerin ağız sağlığına olumsuz etkilerinin olabileceğini belirtti.
02.05.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Marmara-Universitesi-Dishekimligi-Fakultesi-Tasiniyor
Marmara Üniversitesi’nin Maltepe Başıbüyük’teki 3.000 dönümlük yeni kampüsünün inşaatı devam ediyor. Haydarpaşa’daki 7 bin öğrencili Tıp Fakültesi, Şubat ayında Maltepe’ye taşındı. Diş Hekimliği Fakültesi binası ise bitmek üzere.
28.04.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Kisiye-Ozel-Cene-Eklemi-Protezi-Uygulandi
Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Çene kemiği kırılarak yanlış kaynayan Salih Uygurtaş isimli vatandaşın çenesine “Çene Eklemi Protezi” takıldı.
29.04.2014 / Haberler / Üniversitelerden
Dis-Macunlari-Dis-Sagliginizi-Bozabilir
Prof. Dr. Duran, aşındırıcı maddeler içeren diş macunları veya toz halindeki parlatıcıların hem dişlerin aşınmasına hem de diş etinin çekilmesine neden olduğunu söyledi.
1 2 3 4 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?