Haberler » Üniversitelerden

İKBU'da Altınbaş Holding ve Keiretsu Forum Türkiye Melek Yatırımcı Ağı iş birliğinde, Altınbaş Holding ve Orge Elektrik sponsorluğunda düzenlenen "Benim Fikrim Benim İşim" yarışma finalinde en iyi iş fikri, hukuk fakültesi öğrencisi ta...
Prof. Sayınsu, son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılan selfie fotoğrafı çekimlerinin diş estetiğine talebi arttırdığını belirtti. Estetik gülüş isteyenlerde kadın hastaların sayısı daha fazla.
Prof. Nüket Sandallı: “Kaza sonucu çocuğunuzun ana dişleri yerinden fırlarsa, en geç 1 saat içinde, dişi soğuk sütün içine koyarak, diş hekimine gidilmeli. Bu şekilde diş yerine yeniden oturtularak kurtarılabilir.”
Medipol Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Diş Protez Teknolojisi Bölümü Program Başkanı Doç. Dr. Hanefi Kurt, Medipol'ün çalışmalarını ve farklılıklarını anlattı.
İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi, sterilizasyon sertifika programına ev sahipliği yaptı. Eğitim programında; diş hekimi, çalışanlar ve hastalar için hayati önem taşıyan merkezi sterilizasyon ve enfeksiyon kontrolü masaya yatırıldı. ...
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulduğu günden itibaren kalite ve araç-gereç kapasitesini artırmaya devam ediyor. Merkez, hizmet kapasitesini son dört yılda iki katına çıkardı.
Prof. Dr. Dülgergil son zamanlarda amalgam dolguyla ilgili çıkan olumsuz haberler ile ilgili konuştu.
İstanbul’un en köklü fakültelerinden olan İ.Ü. İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri, dönüşüm kapsamında yenilenecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Koruyucu Diş Sağlığı Programı” ikinci bölümü ile devam ediyor.
Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin, Prof. Dr. İnci Oktay danışmanlığında, 2012 yılında başlattığı ‘Diş Hekimim Aynı Ben’ adlı sosyal sorumluluk projesi büyüyor.
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun başlattığı "flor vernik" uygulaması kapsamında Kırıkkale Üniversitesi’nde 5 yaş ve üstü çocuklara tiyatro eşliğinde diş bakımı eğitimi başladı.
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ilköğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerde oluşabilecek ‘diş çürüklerini’ önlemek amacıyla çalışma başlattı.  
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından “1. Geleneksel Dişe Diş Araştırma Günü” etkinliği ile öğrencilerin araştırma konuları sunuldu.
Ege Üniversitesi FTR Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Berrin Durmaz, “Diş Hekimlerinde Kas-İskelet Sorunları ve Önlenmesi” konulu konferansta diş hekimlerinin çalışma pozisyonlarının vücuda zararlarına değindi.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay'dan, kaynak yetersizliği nedeniyle açılamayan Diş Hekimliği Fakültesi’nin faaliyete geçirilmesini istedi.
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin hastane standartlarında hazırlanan Diş Hekimliği Fakültesi, Halıcıoğlu’nda eğitim ve hizmet vermeyi amaçlıyor.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Duran, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında işaret dilini seçmeli ders yapmak istediklerini söyledi.
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Esra Uzer Çelik, “Florür Salan Restoratif Materyallerin Kullanımı” seminerinde detayları anlattı.
Türkiye'de yoğun olarak uygulanan tedavi hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, yabancı diş hekimlerinin lazer tedavisini Türkiye'de öğrendiklerine dikkat çekti.
Çukurova Üniversitesi bilim adamları, laboratuvar ortamında sentetik kemik tozu üretti. Kemik ameliyatlarını kolaylaştıracak ürün ortopedi, beyin ve çene cerrahisi ile diş hekimliğinde kullanılacak.
KTO Karatay Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri izin süreci Bakanlar Kurulu Kararı ile tamamlandı. Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında açılmasının planlandığı belirtildi....
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin 2013-2014 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni 07 Temmuz’da gerçekleştirildi.
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Bora Bağış, yemek yerken protezlerin yerinden çıkması, protez vurukları gibi sıkıntıların uygulanan birkaç basit yöntemle sona erdiğini kayd...
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2013-2014 eğitim sezonunda 117 mezun verdi.
Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sinan Tuzoğlu, engelli vatandaşların diş tedavilerini özel hastanelerde ücretsiz tedavi ettirebilmeleri gerektiğini söyledi.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Tuzla’da anaokulu ve ana sınıflarında eğitim alan çocuklara uygulanan ağız ve diş sağlığı projesi kapsamında görevli öğretmenlere eğitim verildi.
Yrd. Doç. Dr. Elif Tarım Ertaş, baş ve boyun bölgesinde kanser nedeniyle tedavi gören hastaların sayısının her geçen gün arttığını, tedavi sürecinde kullanılan yöntemlerin ağız sağlığına olumsuz etkilerinin olabileceğini belirtti....
Marmara Üniversitesi’nin Maltepe Başıbüyük’teki 3.000 dönümlük yeni kampüsünün inşaatı devam ediyor. Haydarpaşa’daki 7 bin öğrencili Tıp Fakültesi, Şubat ayında Maltepe’ye taşındı. Diş Hekimliği Fakültesi binası ise bitmek üze...
Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Çene kemiği kırılarak yanlış kaynayan Salih Uygurtaş isimli vatandaşın çenesine “Çene Eklemi Protezi” takıldı.
Prof. Dr. Duran, aşındırıcı maddeler içeren diş macunları veya toz halindeki parlatıcıların hem dişlerin aşınmasına hem de diş etinin çekilmesine neden olduğunu söyledi.
1 2 3 4 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?